Nasza klinika: ul.Wstępna 11 (os.Halinów), Radom
tel: 601 345 855

Stomatologia estetyczna

Każdy z nas marzy o pięknych, równych i białych zębach. W dzisiejszych czasach staje się to możliwe dzięki stomatologii estetycznej. To szerokie pojęcie, w skład którego wchodzą zabiegi z wszystkich dziedzin stomatologii.


Jakie są możliwości stomatologii estetycznej?

Licówki
Licówki mają wygląd cienkich nakładek porcelanowych, które przykleja się na przednie powierzchnie zębów Przy zastosowaniu licówek możemy zmienić kształt i kolor zębów, a także „załatać” istniejące pomiędzy nimi szpary. Nasz dentysta licówki zakłada na zęby przednie. Kiedy ząb jest już bardzo zniszczony lub jest po leczeniu endodontycznym (leczeniu kanałowym), na ząb można nałożyć koronę. Korony można także nakładać na zęby znajdujące się z tyłu jamy ustnej. Korony imitują doskonale naturalny ząb – tak wyglądem, jak i funkcjami.

Aparat ortodontyczny
Stosowany przez dentystę do leczenia wad zgryzu oraz korekty położenia zębów nieprawidłowo ustawionych w łuku zębowym. Aparaty wyjmowane (ruchome) stosuje się w leczeniu u dzieci z uzębieniem mlecznym i mieszanym. Natomiast stałe aparaty ortodontyczne wykorzystuje się w leczeniu młodzieży i dorosłych.

 

Aparat stały metalowy czy estetyczny?
Zamki aparatu stałego mogą być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze są metalowe, wykonane ze stali nierdzewnej. Bardzo dobrze sprawdzają się u osób młodych, które w trakcie wizyty kontrolnej mogą dowolnie wybrać kolor ligatur, nadając swojemu aparatowi unikalny wygląd.

Dorośli pacjenci najczęściej wybierają aparaty kosmetyczne, w kolorze zębów lub przeźroczyste. Zamki ceramiczne lub kryształowe powodują, że aparat jest prawie niewidoczny. Najwyższą estetyką cechuje się aparat kryształowy, który jest przezroczysty. Zamki estetyczne są nieco większe od metalowych, jednak nie wpływa to na technikę leczenia czy komfort Pacjenta.

Wybielanie zębów
Białe i piękne zęby to dzisiaj niezwykle ceniony atut. Dodają uroku, pewności siebie, a także poprawiają samopoczucie. Każdy mając białe i zdrowe zęby, chętniej i częściej się uśmiecha. Dzięki temu jesteśmy korzystniej postrzegani przez otoczenie. Istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów. Zabieg ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów.

 

Przed wybielaniem należy wyeliminować próchnicę, osad oraz kamień nazębny. Dla osób, które cenią efektywność procesu proponujemy metodę tzw. domową. Metoda ta opiera się na stosowaniu specjalnej nakładki, stworzonej na bazie wycisku zębów. Wypełnia się ją profesjonalnym żelem i samodzielnie kontroluje rezultaty działania. Warto pamiętać, że zarówno w trakcie, jak i po wybielaniu, należy stosować białą dietę, aby nie dopuścić do przebarwień. Oznacza to wyeliminowanie produktów barwionych takich jak: kawa, herbata, czerwone wino.

 

Kolejną metodą wybielania jest metoda gabinetowa, która jest o wiele szybsza i skuteczniejsza od wybielania nakładkowego. W przeciągu godziny uzyskuje się efekt natychmiastowy. Nie stosuje się tego rozwiązania u kobiet w ciąży oraz u osób z nadwrażliwością zębów. Istnieje również metoda, dzięki której możliwe jest wybielenie martwego zęba. Polega ona na wewnętrznej aplikacji preparatu, którą powtarza się do czasu uzyskania satysfakcjonującego efektu/koloru.


Nasze Centrum Stomatologii Rodzinnej wykonuje między innymi:

Nasze Centrum stworzone zostało z myślą o zróżnicowanych potrzebach naszych Pacjentów i jest odpowiedzią na wysokie wymagania i oczekiwania każdego, kto z troską i pełną odpowiedzialnością podchodzi do zdrowia swojego i swoich najbliższych.

Naszą pomoc kierujemy do grupy klientów o wysublimowanych potrzebach, którzy kładą ogromny nacisk na swój piękny uśmiech oraz efekt estetyczny.

Devilart: strony internetowe dla firm