Nasza klinika: ul.Wstępna 11 (os.Halinów), Radom
tel: 601 345 855

Protetyka

Protetyka to dziedzina stomatologii, wraz z implantologią skupiająca się na uzupełnianiu braków uzębienia i rekonstrukcją uszkodzonych zębów. Współczesna protetyka nie zajmuje się tylko uzupełnieniem braków w uzębieniu. Według wielu podręczników celem tej dziedziny jest przywrócenie uszkodzonych lub utraconych funkcji narządu żucia, eliminowanie parafunkcji przy jednoczesnym zapobieganiu schorzeniom podłoża protetycznego.

 

Protetyka ma zastosowanie u pacjentów niezależnie od wieku. Mimo ogromnych postępów w stomatologii u pacjentów w dalszym ciągu pojawiają się braki w uzębieniu. Mogą być one spowodowane próchnicą, chorobami przyzębia lub powstać nas skutek urazów. Dzisiejsza protetyka estetyczna oferuje różnorodne i użyteczne rozwiązania - mosty porcelanowe, protezy szkieletowe (także bezklamrowe z zasuwami, zatrzaskami, koronami teleskopowymi) czy implanty. Przebarwione lub nieprawidłowo ulokowane zęby również nie stanowią problemu. Możliwa jest ich korekta oraz przebudowa. Z kolei stomatologia odtwórcza daje możliwość odbudowy braków w uzębieniu. Każdą niedogodność - złamany ząb, nieestetyczne, duże wypełnienie, starte zęby, braki w uzębieniu itp. - może rozwiązać skuteczna protetyka.

Protezy ruchome
Stosuje się je w przypadku całkowitego lub częściowego braku uzębienia. W przypadku tych uzupełnień bardzo ważne jest możliwie najbardziej precyzyjne dopasowanie konstrukcji, aby użytkownik czuł się komfortowo. Niestety na ogół protezy ruchome przysparzają najwięcej problemów. Odpowiednie dopasowanie i nawyki w codziennym używaniu pozwalają na prawidłowe i komfortowe użytkowanie tego rodzaju uzupełnienia.

Protezy stałe
Wytrzymałe protezy stałe mocuje się do zębów własnych pacjenta za pomocą specjalnych cementów. W tej grupie mieszczą się mosty, korony i wkłady koronowo-korzeniowe. Dobrze wykonana proteza stała doskonale odwzorowuje naturalny kształt i odcień uzębienia użytkownika. W zależności od stanu uzębienia lekarz stomatolog dopasowuje odpowiednią metodę stałego uzupełnienia braku w uzębieniu. Protezy stałe dają korzystny efekt estetyczny.

Protetyka na implantach
Największe możliwości w wykonywaniu komfortowych uzupełnień protetycznych daje protetyka na implantach. Za pomocą tytanowych wszczepów stomatolog może odbudować pojedynczy ząb, jak również most czy całkowitą szczękę. Implantacja wymaga interwencji chirurgicznej, ale tak zamocowane korony wykazują się wyjątkowo długą trwałością, estetyką oraz wygodą użytkowania. To protezy nieruchome, niezdejmowane, dające wysoki komfort przeżuwania i higieny.

 

Rodzaje koron:

 

protetyka rentgen gabinet stomatologiczny - Radom dentysta Radom najnowszy sprzęt sprawdzone metody leczenia protetyka - rentgen stomatolog Radom

Nasze Centrum stworzone zostało z myślą o zróżnicowanych potrzebach naszych Pacjentów i jest odpowiedzią na wysokie wymagania i oczekiwania każdego, kto z troską i pełną odpowiedzialnością podchodzi do zdrowia swojego i swoich najbliższych.

Naszą pomoc kierujemy do grupy klientów o wysublimowanych potrzebach, którzy kładą ogromny nacisk na swój piękny uśmiech oraz efekt estetyczny.

Devilart: strony internetowe dla firm